WYZWANIE KOBIECA ODNOWA
EKSPERCI WYZWANIA
„Kobieca Odnowa - 12 RYTUAŁÓW”, to zupełnie nowe wyzwanie, stworzone przez Ewę Chodakowską oraz grupę lekarzy i profesorów medycyny, a także psychologów, ekspertów anti-ageing, ekspertów BEAUTY oraz specjalistów dietetyki klinicznej.

Poznaj specjalistów, które będą wspierać Cię w Twojej drodze!
Ewa Chodakowska
Pionierka branży fitness w Polsce, promotorka zdrowego stylu życia, trenerka, selfmade businesswoman. Od lat na liście najsilniejszych kobiecych marek osobistych w Polsce (wg Forbes Women) i najbardziej wpływowych kobiet (wg Wprost).
Ponad 10 lat temu wykorzystała siłę rozwijających się mediów społecznościowych, aby przeprowadzić w Polsce fitness rewolucję. Inspiruje i motywuje miliony Polaków do zmiany swojego życia i otoczenia na lepsze.
Karolina Brzostek
Absolwentka dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Autorka książki „Zdrowe koktajle II” i współautorka książki „90 dni – Zaprojektuj swoje jutro”. Ekspert diet on-line BeDiet.pl oraz BeActiveTV. W pracy dietetyka stawia na racjonalne podejście do odżywiania i budowanie zdrowych nawyków żywieniowych zamiast stosowania restrykcyjnych diet.
Katarzyna Toutounchi
Absolwentka dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej praca magisterska dotycząca żywienia w zespole bolesnych menstruacji została opublikowana w naukowym magazynie Medical Science Pulse. Jest zwolenniczką zasady 80/20, stawia na wiedzę popartą nauką i stale poszukuje prostych rozwiązań.
W pracy stoi murem za kobietami, ich zdrowiem i dobrym samopoczuciem. W wolnym czasie lubi eksperymentować z bardziej odżywczymi wersjami słodkości i fast food.
Adrianna Frelich
Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku dietetyka. W swojej pracy ma jeden cel: pomagać ludziom w osiąganiu długoterminowych celów dotyczących odżywiania i zmiany stylu życia. W trakcie edukacji żywieniowej zwraca dużą uwagę na dotychczasowe przyzwyczajenia pacjentów, czy tradycje rodzinne. Zmiana nawyków żywieniowych nie musi równać się z dużymi ograniczeniami, czy rezygnacją z życia towarzyskiego.
Aleksander Pawłowski
Trener personalny z wieloletnim stażem, nauczyciel ruchu. Jeden z pionierów metody crossfit w Polsce. W chwili obecnej zakochany w nurcie pracy z ciałem, na świecie znanym jako "movement" czyli po prostu "ruch". Swój warsztat opiera głównie na przywracaniu utraconych zdolności ruchowych, zdobywaniu mobilności osób dorosłych oraz budowaniem świadomości i kontroli ciała w przestrzeni. W pracy wykorzystuje techniki rehabilitacyjne, elementy gimnastyki oraz techniki z nurtu "mindfulness". Na co dzień fan gimnastyki i jajecznicy z awokado.
Prof. dr hab. Ewa Stachowska
Jest kierownikiem Katedry Żywienia Człowieka i Metabolomiki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jest współautorką ponad 140 publikacji naukowych opublikowanych w międzynarodowych, impaktowanych czasopismach naukowych - dekowanych tematyce żywienia.
Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach
Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu pracowała po studiach w Klinice Endokrynologicznej we Wrocławiu zdobywając tytuł internisty.
Po wyjeździe z Polski do Niemiec prowadziła 32 lata własną prywatna Klinikę Medycyny kompleksowej i od 2005 roku Medycyny Męskiej. W Niemczech zdobyła 2 następne specjalizacje : Medycyny kompleksowej i Medycyny Męskiej.
Posiada tytuł doktora nauk medycznych.
Obecnie kierownik medyczny Kliniki Wellness w prywatnym Szpitalu Medicover w Warszawie.
Dr n. med. Robert Brawura–Biskupski–Samaha
Specjalista w dziedzinie perinatologii oraz położnictwa i ginekologii. Łączy pasję do nauki z wielką empatią, z jaką podchodzi do każdej pacjentki. Posiada liczne polskie dyplomy i certyfikaty oraz, jako jeden z niewielu specjalistów w Polsce, najbardziej prestiżowy dyplom w dziedzinie Medycyny Płodowej „Fetal Medicine Foundation Diploma in Fetal Medicine”. Jest pionierem fetoskopowych (mało inwazyjnych, tj. niewymagających przecięcia mięśnia macicy) operacji rozszczepu kręgosłupa u dzieci w łonie matki przeprowadzonych w Polsce.
Wykonuje skomplikowane wewnątrzmaciczne operacje nienarodzonych dzieci, które ratują życie lub są szansą na uniknięcie niepełnosprawności po urodzeniu (m.in. w patologii ciąż bliźniaczych w zespole podkradania).
Jest pomysłodawcą i współzałożycielem kliniki ginekologicznej Aurea Clinic na warszawskiej Woli.
Lek. Med. Magdalena Smyka
Ukończyła kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Posiada specjalizację z położnictwa i ginekologii. Największy krąg jej zainteresowań stanowią tematy związane z ciążą i ultrasonografią. Posiada doświadczenie w opiece nad pacjentkami w ciążach powikłanych zaburzeniami wzrastania płodu i konfliktem serologicznym. Prywatnie miłośniczka biegania i podróżowania.
Lek. med. Natalia Szymecka-Samaha
Ukończyła studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada specjalizację z położnictwa i ginekologii i aktualnie kończy studia doktoranckie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Zajmuje się prowadzeniem ciąży, również tej wysokiego ryzyka, poradnictwem antykoncepcyjnym, hormonalną terapią zastępczą, leczeniem infekcji i innymi problemami, z którymi kobieta w każdym wieku zgłasza się do ginekologa.
Lek. med. Axana Szlenk
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista z zakresu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Poza Aurea Clinic pracuje również w Narodowym Instytucie Onkologii (NIO-PIB) przy ul. Wawelskiej w Warszawie. Pani doktor na co dzień wykonuje i opisuje badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, ultrasonografii, mammografii oraz radiologii klasycznej. Bierze udział w licznych kongresach i międzynarodowych szkoleniach ciągle poszerzając swoją wiedzę
specjalistyczną. Włada biegle językiem angielskim oraz arabskim oraz w stopniu komunikatywnym językiem francuskim i rosyjskim. W życiu prywatnym jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci.
Lek. med. Agata Fleming
Doświadczenie zawodowe w dziedzinie położnictwa i ginekologii zdobyła w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi oraz w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM, Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Nieustannie poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Bierze udział w licznych szkoleniach i kursach krajowych oraz zagranicznych rozwijających umiejętności i wiedzę. Podczas procesu leczenia bardzo ważne jest dla niej indywidualne i holistyczne podejście do pacjentek i ich problemów zdrowotnych.
Dr n.med. Aleksandra Zyguła
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, oraz z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską poruszającą problematykę stresu oksydacyjnego w ciąży. Nieustannie poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Jej głównymi zainteresowaniami są problemy endokrynologiczne oraz diagnostyka i leczenie niepłodności. W stosunku do pacjenta najważniejsze jest dla niej indywidualne podejście oraz skuteczna pomoc.
Daria Łukowska
Autorka książki o śnie "Jak spać, żeby się wyspać" (wyd. ZNAK). Z wykształcenia dietetyczka (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) i fizjoterapeutka (AWF w Poznaniu). Pomysłodawczyni i współtwórczyni Projektu Męskie Zdrowie. Prowadzi podcast i kanał „Forma na Życie” na YouTubie, gdzie popularyzuje wiedzę o zdrowiu popartą nauką oraz obala mity związane z dietą i zdrowiem, a jej filmy zostały wyświetlone ponad 3 300 000 razy. Mówczyni TEDx. Autorka szkoleń, webinarów i licznych artykułów popularnonaukowych publikowanych w magazynach branżowych - papierowych i online oraz ekspertka w programach radiowych i TV.
Aneta Hregorowicz- Gorlo
Naturoterapeutka, kosmetolog, autorka Facemodeling program - manualnej terapii estetycznej twarzy, twórczyni kobiecych programów online i warsztatów edukacyjnych, ale przede wszystkim pasjonatka życia i poszukiwaczka jego harmonii.
Marta Mizera
Psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz Studium Psychoterapii i Szkoły Psychoterapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji. Doświadczenie zdobywała pracując w Centrum Praw Kobiet, Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza (szpitalu tworkowskim) oraz prywatnych ośrodkach psychoterapii. Obecnie związana z Ośrodkiem ISTDP w Warszawie. Autorka kursów online, edukatorka. W swojej internetowej przestrzeni pomaga silnym kobietom budować życie pełne spokoju, lekkości i swobody.

Moje miejsca w sieci:
Strona www: https://martamizera.pl/
Instagram: https://www.instagram.com/marta.mizera/
Facebook: https://pl-pl.facebook.com/mizeramarta/
Aleksandra Saletra-Bielińska
Lekarz w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Bierze udział w badaniach naukowych dotyczących ciąż wielopłodowych. Uwielbia swoją pracę i kontakt z ludźmi. Niepoprawna optymistka. Szczęśliwa mama, żona i właścicielka beagle’a. Jej pasją są podróże – nie potrafi usiedzieć w miejscu. Uwielbia planować i organizować.
Dr n. med. Agnes Frankel
Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie również obroniła rozprawę doktorską. W swoim podejściu skupia się na łączeniu najnowszej, sprawdzonej wiedzy medycznej z jak najbardziej naturalnym podejściem dla osiągnięcia najlepszych rezultatów terapeutycznych. Jest autorką licznych publikacji i artykułów naukowych z zakresu dermatologii i medycyny regeneracyjnej. Wykłada na krajowych i międzynarodowych kongresach.